Baby Shower

  zdjęcie (1)

 Mając na uwadze, że wkrótce będę dumną ciocią, w poprzedni weekend wyprawiłam mojej siostrze Baby Shower.

   Baby Shower to przyjęcie organizowane w ostatnim miesiącu ciąży dla przyszłej mamy, przez jej siostrę lub najbliższe przyjaciółki. Jest to kolejny zwyczaj, który przyszedł do nas z USA. W Polsce coraz częściej organizuje się takie przyjęcia, dzięki czemu nie trudno jest znaleźć balony czy gadżety imprezowe z motywem Baby Shower. Do tej pory jedyną okazją do uczczenia nowego członka rodziny było tak zwane „pępkowe”, na którym to częściej mężczyźni niż kobiety hucznie świętowali narodziny potomka. Świeżo upieczona mama, nie może uczcić swojego nowo narodzonego dziecka w takim sam sposób jak tata  ( % ), dlatego Baby Shower w mojej opinii jest fajną formą przywitania nowej osóbki. W Internecie natknęłam się na próbę spolszczenia tej nazwy, jednakże „Bociankowe” – bo tak to niektórzy nazywają – zupełnie do mnie nie przemawia.
A do Was?

IMG_0167

    Na imprezę zaprasza się zazwyczaj same kobiety. Część z nich jest matkami, więc są one idealnym źródłem informacji o pielęgnacji dziecka i samej kobiety. Na naszej imprezce również tych tematów nie zabrakło, a moja siostra dostała kilka cennych wskazówek.

   Organizowane przeze mnie Baby Shower było niespodzianką. Siostra wpadła
w odwiedziny, a zamiast mnie samej (jak to było jej przedstawione) zastała wszystkie swoje bliskie koleżanki. Jej mina wskazywała, że faktycznie była zaskoczona.

IMG_0164

   Jak każda imprezka, Baby Shower wymagało odpowiedniego wystroju. Tematem przewodnim był róż i brąz oraz dzidziusiowe akcesoria. Były wiszące napisy „Dziewczyny Górą”, „Baby Shower”,  balony, ubranka dziecięce, oraz różne dodatki z dziecięcymi rysunkami. Kilka rzeczy zostało uchwyconych na zdjęciach.

IMG_0162

   Według amerykańskiego przepisu na udaną imprezkę, musiał się odbyć quiz. Na początku podchodziłam do niego sceptycznie, natomiast quiz się bardzo podobał i było przy nim dużo śmiechu!

IMG_0161

   Quiz składał się z 4 zadań, które musiały wykonać wszystkie dziewczyny. Pierwszym zadaniem było rozpoznanie bobasów na zdjęciach (każda dziewczyna przyniosła swoją fotkę z czasu gdy miała roczek). To zadanie poszło dziewczynom świetnie. Drugim zadaniem było rozpoznanie jaki skład warzywno-owocowy mają przeciery Gerber dla niemowląt. Tu już tak łatwo nie było. O dziwo przyszła mama zdobyła najwięcej punktów w tej kategorii. Dobra wróżba? Mam nadzieję 🙂 Trzecie zadanie polegało na odmierzeniu na tasiemce długości obwodu brzucha przyszłej mamy. Żadna z dziewczyn nie zgadła dokładnej długości, ale muszę przyznać, że wszystkie oscylowały wokół prawidłowej liczby. Czwarte zadanie było najzabawniejsze i częściowo najbardziej obrzydliwe 🙂
W czterech pieluchach rozpuściłam batoniki (Bounty, Snickers, Mars i Twix), które przypominały dziecięce kupy. Zadanie polegało na odgadnięciu, która pielucha zawiera który smak. Dziewczyny miały pewne opory przed próbowaniem batonów  co powodowało ataki śmiechu u wszystkich 🙂 Cały quiz wygrała dziewczyna, która zebrała największą liczbę punktów.

IMG_0163

   Nieodzownym elementem Baby Shower są prezenty dla przyszłej mamy i dzidziusia. Siostra dostała piękne kocyki, ubranka, gadżety pomocnicze, bon podarunkowy na sesję zdjęciową dla noworodka oraz tradycyjny tort z pieluch. Chętnie się nim chwalę, bo zrobiłam go sama 🙂 Myślę, że nie skłamię mówiąc, że ze wszystkich prezentów była bardzo zadowolona.

zdjęcie

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s