Five Year Notebook

41399XqZgeL

    Przeglądając ostatnio różne ciekawe blogi, natknęłam się na post dotyczący 5 letnich kalendarzy. Koncepcja takich pamiętników od razu przypadła mi do gustu, gdyż sama jako nastolatka rozpisywałam się w zeszytach na temat moich rozterek miłosnych czy planów życiowych.

      Każda strona pamiętnika reprezentuję jedną datę np. 5 września, na przestrzeni 5 lat. Strony są podzielone na 5 akapitów (przy każdym z nich jest miejsce na wpisanie roku), które zmieszczą 3-4 zdania . Myślę, że takie zestawienie jest bardzo fajne, gdyż wpisując jakieś wydarzenie z tego roku, możemy spojrzeć na to, na jakim etapie byliśmy dokładnie rok temu, co skłania nas do przemyśleń na temat tego, co udało nam się dokonać przez ten okres czasu, a czego nam zabrakło.

71fdnRJ4dFL

    Taka forma zapisywania najważniejszych wydarzeń w życiu, czy przemyśleń jest fajnym podłożem do dalej idących rozważań na temat dalszych planów czy wyborów życiowych. Może to być również pozytywnym potwierdzeniem, że wybory życiowe dokonane w przeszłości okazały się być słuszne i doprowadziły nas do obecnego miejsca. Sama mam tendencję to wracania do przeszłości, zastanawiania się, czy decyzje podjęte przeze mnie były trafione, czy słusznie zmieniłam pracę, wyjechałam na rok za granicę, czy poszłam na kolejne studia.

 91pPK0yS95L

       Na rynku powstały różne wersje 5 letnich pamiętników. Znalazłam bardzo fajny moim zdaniem 5 letni pamiętnik dla mam 🙂 Myślę, że jest to idealny prezent na Baby Shower lub na narodziny dziecka. Można w nim zanotować pierwszy uśmiech, pierwsze kroki czy pierwsze słowo. Taki pamiętnik jest super pamiątką dla dorosłego już dziecka jak i dla mamy.

314-LFE5f+L

     Inną wersją jest 5 letni pamiętnik, który polega na odpowiadaniu na pytania. Forma pamiętnika jest bardzo podobna do opisanego wyżej kalendarza, natomiast zamiast notować ważne wydarzenia i własne przemyślenia, odpowiada się na co roku o tej samej porze na to samo pytanie.

6a00e552a57e1f8833015434f849f6970c-800wi

       Pomysł takiego pamiętnika spodobał mi się na tyle, że zdecydowałam zamówić sobie taki kalendarz. Jedynym minusem jaki mają wszystkie pokazane wyżej pamiętniki, jest to, że nie ma ich jeszcze w Polsce i trzeba je zamawiać z UK czy USA (amazon, ebay).

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s