Create Your Own Travel Wall

black-white

Od jak dawna planowałam stworzenie ściany pełnej cudownych wspomnień z podróży wie tylko mój Mąż i wielka reklamówka ramek z Ikei, leżąca na dnie szafy od ponad pół roku.. Nadszedł czas aby plan zrealizować i ruszyć z projektem ściana podróży. Na początku przeszukałam internet, by znaleźć jakieś fajne pomysły, które pasowałyby do wystroju mieszkania. Internet jest pełen naprawdę fajnych koncepcji dotyczących aranżacji zdjęć na ścianach, jedną z nich możecie zobaczyć powyżej. Kolejnym krokiem było zadecydowanie, gdzie stworzymy taką ścianę podróży. Szybko wybór padł na pustą ścianę, na której docelowo miało wisieć lustro (jednak znalazło się ono na przeciwległej ścianie). Tak wyglądała ściana przed.

IMG_3444

Jak sami widzicie, nie za wiele się na niej dzieje. Następnym krokiem była wizyta w Ikei, gdzie zaopatrzyliśmy się w liczne, różnej wielkości i kształtów ramki. Dość ciekawie musiałam wyglądać przy regale z ramkami, gdzie na ziemi sprawdzałam różne rozstawienia ramek, tak by znaleźć układ idealny. Na początek zdecydowałam się na 12 ramek. Jak już wspomniałam, kupiłam te ramki ponad pół roku temu, na tę chwilę kupiłabym ich więcej. Gdy nadszedł dzień wieszania ramek, moja koncepcja co do rozkładu i zdjęć, które zawisną na ścianie zdążyła się już zmienić. Więc sobotni poranek, rozpoczęłam od ponownego układania ramek (już ze zdjęciami) na podłodze, w poszukiwaniu idealnego rozkładu. Wybór padł na ten.

IMG_3479

Teraz pałeczkę przejął Mąż dzielnie wiercąc dziury, w miejscach wyznaczonych przeze mnie palcem 🙂 Dopiero po powieszeniu 3 ramek, doszliśmy do wniosku, że warto zwrócić uwagę na grubość ramek, gdyż odległości jakie były między ramkami nijak się nie miały do tego co było w zamyśle. Tak więc po wywierceniu zdecydowanie za dużej ilości dziur, nasze dzieło zostało zakończone! Przed i po możecie podziwiać poniżej.

sciana

Jestem zachwycona efektem i już planuję, gdzie zawisną kolejne zdjęcia z podróży. Na początku miała to być ograniczona liczba ramek, ale z czasem stwierdziliśmy, że fajnie będzie po podróżach wieszać coraz to kolejne ramki ze zdjęciami przywołującymi wspaniałe wspomnienia. Do albumów często nie zaglądamy, a nasze ulubione zdjęcia będą zawsze wisieć w zasięgu naszego wzroku, motywując nas do planowania kolejnych wyjazdów 🙂
IMG_3491

Jeśli macie pustą ścianę u siebie i nie do końca wiecie jak ją wykorzystać, polecam stworzyć własną ścianę ze wspomnieniami. W naszym przypadku jest to ściana podróży, ale tak samo fajnie można stworzyć ścianę ze zdjęciami rodziny, rosnących dzieci, pupilów czy po prostu ważnych wydarzeń w naszym życiu. Mogą to być zdjęcia, obrazy, maski, czy nawet mapy z różnych miejsc. Sami wiecie na co chcielibyście codziennie patrzeć 🙂


Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s