Advent Calendar DIY

Zostało nam już tylko kilka dni listopada i zaczynamy grudzień! Bardzo lubię ten miesiąc i co roku czekam na niego zniecierpliwiona. Od 1 grudnia pozwalam sobie słuchać świątecznych piosenek (no bo wcześniej to nie wypada, prawda?), kupuję świąteczne prezenty, rozstawiam w mieszkaniu świąteczne ozdoby, piekę pierniki… cudowny okres!

Jak mogliście przeczytać we wcześniejszym poście, w tym roku stworzyłam swój kalendarz adwentowy, by jeszcze przyjemniej mijały mi grudniowe dni. Gotowe adwentowe kalendarze oferują wyroby czekoladopodobne i już od kilku (żeby nie rzec kilkunastu) lat nie wywołują u mnie ciakwości i ekscytacji. Dokładnie wiem, że kolejne okienko zawierać będzie czekoladkę w kształcie choinki/prezentu/mikołaja/buta/… To zmotywowało mnie  do stworzenia własnej wersji kalendarza. Szukając inspiracji na Pintereście, znalazłam wiele ciekawych pomysłów. Zdecydowałam się na jeden z nich, dość prosty i niewymagający zbyt wiele czasu (pamiętacie 12 listopadowych randek? strasznie dużo czasu zabierają!). Jak wspomniałam na początku, do grudnia zostało tylko 5 dni, więc na pewno zdążycie przygotować dla siebie i swoich bliskich taki kalendarz adwentowy.

Potrzebujemy:

  • wieszak (może być zwykły druciany, taki co przynosimy z pralni lub plastikowy)
  • papier paczkowy (do kupienia w każdej poczcie)
  • sznurek i wstążka (wybrałam czerwoną wstążkę, gdyż ten kolor kojarzy mi się ze świętami)
  • numery od 1 do 24 (wydrukowane na zwykłej kartce)
  • dekoracyjna taśma klejąca (na allegro czy ebay znajdziecie ją pod nazwą Washi Tape)
  • no i oczywiście cukierki, czekoladki, lizaki… wszystko co lubicie najbardziej 🙂

IMG_3606

Wieszak ozdabiamy taśmą. Moja ma świąteczny ornament i kolorystycznie pasuje do wieszaka. Taśmę wykorzystuję również do pakowania słodyczy. W moim domu mieszkają dwa łasuchy – ja i mój Mąż, dlatego każda paczuszka ze smakołykiem zawiera co najmniej 2 słodycze (czasem 4…). Słodycze pakujemy w papier paczkowy i owijamy wstążką lub sznurkiem zostawiając jeden z końców zdecydowanie dłuższy, tak by swobodnie można było przywiązać paczuszkę do wieszaka.

IMG_3609

Na zapakowaną paczuszkę naklejamy numerek. Paczuszki wieszamy w przypadkowej kolejności, tak by po zdjęciu 10 paczuszek wieszak nie przekręcił się na jedną stronę pod ciężarem pozostałych.

IMG_3622

Wieszak montujemy w widocznym miejscu i cieszymy się naszym pięknym, samodzielnie wykonanym kalendarzem adwentowym aż do samej Wigilii!

collage

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Advent Calendar DIY

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s